Цікаві факти про воду

наповнення силою разом з мінеральною водою

1. Мозок на 90% складається з води. Тому відчуває зневоднення першим, реагуючи розумовим виснаженням.

2. За переробку рідини відповідають нирки, а  жирів – печінка. Якщо в організмі бракує води, печінка починає допомагати ниркам і не справляється зі своєю основною функцією. Так починають відкладатися жири.

3. Сухість шкіри та зморшки – перші видимі ознаки нестачі води в організмі. Косметика діє зовні, а вода, яку ми п’ємо, зволожує шкіру зсередини.

4. Вода очищує організм та зменшує вплив токсинів. Так імунна система отримує більшу свободу дій для  боротьби з джерелами токсинів – вірусами та бактеріями.

5. Ми спимо близько 8 годин. За цей час вода не надходить до організму, але витрачається ним. Випивши воду одразу після пробудження, ми відновлюємо водний баланс та запускаємо організм «в роботу».

6. Відчуття спраги та голоду – це майже однакові сигнали мозку. Часто, коли нам хочеться їсти, справжня мета організму – лише отримати воду.

7. Вода транспортує до клітин корисні речовини. Лише за її участі засвоюються водорозчинні вітаміни, наприклад, вітамін С та всі вітаміни групи В.

8. У зневодненому організмі починаються такі ж процеси, як і під дією стресу, а саме –  мобілізація резервів. У свою чергу, це викликає справжній стрес.

9. Причиною головного болю може бути зневоднення організму, під час якого мозок і судини перестають вправно виконувати свою роботу.

10. Косметичні креми здебільшого допомагають підтримати вже існуючий рівень зволоження шкіри. А щоб цей рівень був достатнім, і шкіра сяяла свіжістю, необхідно щодня «напоювати» її зсередини.

Також в данному розділі:

1,5 л на день – це норма

Більшість дієтологів радять: аби тримати водний баланс у нормі, слід випивати не менше 1,5 л чистої природної води на день.

Дізнатись більше

Вода і фітнес

Різноманітні дослідження підтверджують, що спортсмени, які не отримують рідину під час змагань, демонструють на 6-12% гірші результати ніж ті, хто п’є достатньо води.

Дізнатись більше

Водний баланс

Так місячний ембріон складається з води на 97%, новонароджена дитина – на 80%. В організмі людей похилого віку води менше 57%.

Дізнатись більше